ELEKTROMOBILIŲ PRIVALUMAI

Rinkdamiesi elektromobilį Jūs prisidedate prie švaresnės planetos ir taupote gamtos išteklius Tačiau be ekologinio ir etinio aspekto Jūs taip pat padėsite ir sau. Kaip? Sutaupydami pinigų ir laiko!

  • Elektrinis automobilis vidutiniškai suvartoja apie 20kWh, o kai kurie iš jų tik apie 15kWh šimtui kilometrų. Tai reiškia, kad jūsų nuvažiuotas šimtas kilometrų jums kainuos tik apie 3,75-5,00 EUR, jei skaičiuosime, kad vienos kilovatvalandės kaina yra 0,25 EUR.

  • Taip pat elektrinis turi žymiai mažiau judančių dalių, nes neturi vidaus degimo variklio bei prie jo pajungtos pavarų dėžės. Tai reiškia, kad elektrinis automobilis turi kelis kartus mažesnę gedimo tikimybę. O tai reiškia ir mažesnius potencialius remonto kaštus

  • Kadangi elektromobilis neturi vidaus degimo varikliu ir pavarų dėžės, tai jam nereikia keisti tepalų (variklio alyvos, pavarų dėžės alyvos) bei su jais susijusių filtrų. Tai taip pat reiškia mažesnius eksploatacinius kaštus bei pilnesnę jūsų banko sąskaitą.

  • Kitas elektromobilių privalumas – nemokamas parkavimas daugelio miestų mokamose zonose bei galimybė važiuoti “A” juosta. Šis privalumas vėlgi leis jums taupyti pinigus ir laiką, nes nereikės stovėti kamščiuose.

  • Didžioji dauguma EV automobilių valdomi nuotoliniu būdu per telefone įdiegtą apps’ą, kurio pagalba galite automobilį iš anksto pašildyti ar atvėsinti. Daugelis automobilių su vidaus degimo varikliais šio privalumo neturi.

parama elektromobiliams

Dar vienas elektromobilių privalumas, jog galite gauti valstybės paramą

  • Fiziniams asmenims už įsigytą naudotą elektromobilį mokama 2.500 eurų kompensacija, už įsigytą naują elektromobilį – 5.000 eurų.

  • Juridiniams asmenims (ir fiziniams, vykdantiems ūkinę veiklą) mokama 4000 eurų kompensacija už kiekvieną įsigytą naują M1 ir (ar) N1 klasės elektromobilį, nuo kurio pirmosios registracijos datos (registracijos liudijime nurodytas B kodas) iki transporto priemonės registracijos jos valdytojo vardu datos (registracijos liudijime nurodytas I.1 kodas) yra praėję ne daugiau kaip 6 (šeši) mėnesiai.

    Plačiau su paramos taisyklėmis galite susipažinti https://apvis.apva.lt/ arba tiesiog paskambinti mums ir mes Jus pakonsultuosime.

  • Nuo 2023 m. sausio 1 d. įsigaliojusias Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (toliau – PVMĮ) 62 straipsnio 2 dalies 3 punkto nuostatas, fiziniams ir juridiniams asmenims, esantiems PVM mokėtojais ir vykdantiems ekonominę PVM apmokestinamą veiklą, leista atskaityti pirkimo ar importo PVM už įsigyjamus M1 klasės elektromobilius, jeigu M1 klasės elektromobilio vertė neviršija 50 000 eurų (įskaitant PVM).

PARAŠYKITE, KOKIO ELEKTROMOBILIO IEŠKOTE

Kokybiškus variantus iš savo tiekėjų pristatome į Jūsų namus. Mūsų pasiūlymai priklauso nuo rinkos tendencijų, todėl susisiekite, jei norite sužinoti, ką geriausia įsigyti dabar.

O jeigu 100% žinote, ko norite, tiesiog parašykite mums elektromobilio markę, modelį ir kitus parametrus arba atsiųskite skelbimo nuorodą iš užsienio skelbimų portalo.